Hakkımızda

Usul Hukuk, hukukun her alanında ihtisas sahibi avukatları ile Türkiye, ABD, Avrupa, Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinde müvekkillerinin ihtiyacı olan hukuki desteği sağlayan bağımsız bir hukuk bürosudur.

Birçok sektörden Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşları ile uluslararası alanlarda faaliyet gösteren şirketlere hukuki danışmanlık veren, Dünyada ve Türkiye’de sürekli değişim içinde bulunan alanlarda kendisini güncelleyen Usul Hukuk, farklı alanlarda uzmanlaşan hukukçu ve çalışanları ile müvekkillerine organize bir sistem dahilinde hizmet vermektedir.

Lider kurum-işletmelerle ve önde gelen kişilerle çalışıyoruz

Çağın hızı ile paralel devam eden teknolojik gelişmelerin hayatın her alanında imkanları ulaşılabilir kılması insanları daha önce dizayn edilmemiş, kurgulanmamış, sınırları çizilmemiş alanlarda hareket etmeye zorlanması ile Usul Hukuk size hayatın her alanında destek vermek için kurulmuştur.

Müşterilerimizin hukuksal stratejiler sunmalarına yardımcı oluyor, profesyonel bir ağ kuruyoruz.

Yeni alışkanlıklar aile hayatı gibi sosyal ve ticari alanlarda da çözülmesi gereken sorunlar ortaya çıkarmaktadır. Müvekkillerinin sorunlarını en hızlı şekilde sonuçlandırmayı amaçlayan Usul Hukuk, olaylara ihtilaf değil çözüm odaklı bakış açısıyla yaklaşmayı prensip edinmektedir.

Küresel Ekip. Dünya standartlarında başarılar.

Kaan Özçelik

KURUCU AVUKAT

2011 Yılında Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiş, 2015 yılında mezun olmuş akabinde avukatlık yapmaya başlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini de Doğuş Üniversitesi’nde özel hukuk alanında devam ettiren Kaan Özçelik, Sermaye Piyasası Hukuku özelinde şirketlerin halka arz edilmesi ve borsaya kote olması konularında uzmanlaşmıştır. Ayrıca aktif şirket danışmanlıkları yapmakla Ticaret Hukuku, Kripto Para Hukuku, Maden Hukuku, Kentsel Dönüşüm Hukuku, Kira Hukuku alanları ile KYC (Know Your Costumer) prosedürleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Adem Gökmen

AVUKAT

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümüne yerleşmiş, bölüm ikinciliği ile Hukuk Fakültesi’nde çift ana dal programı ile öğrenimini tamamlamış, 2017 yılında avukatlık yapmaya başlamıştır. Borçlar Hukuku, Aile Hukuku, İcra ve İflas Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku alanlarında uzmanlaşan Adem Gökmen, Fintech – Elektronik Para Bankacılığı Hukuku ile KYC (Know Your Costumer) prosedürleri üzerinde çalışmalar yapmaktadır. İngilizce bilmektedir.

Bilal Tarı

AVUKAT

2011 Yılında Doğuş Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiş, 2015 yılında mezun olmuş akabinde avukatlık yapmaya başlamıştır. Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Aile Hukuku alanlarında uzmanlaşan Bilal Tarı, Spor Hukuku alanında Profesyonel Sporcu ve Teknik Ekip Sözleşmeleri ile Tahkim Hukuku alanlarında çalışmalar yapmaktadır.

Şevval Demirezen

PSİKOLOJİK DANIŞMAN

2017 yılında Maltepe Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümüne yerleşmiş, çift ana dal programı ile Psikoloji bölümünde eğitimini tamamlamıştır. Psikolojik danışman olarak hizmet vermektedir.

Sünbül Akçınar

AVUKAT

2015 yılında İstanbul Hukuk Fakültesi’ne yerleşti ve 2020 yılında mezun oldu. Zorunlu stajını tamamladıktan sonra Usul Hukuk & Danışmanlık ekibine avukat olarak katıldı. Şirketler Hukuku, Bankacılık ve Finans Hukuku, Kripto Para Hukuku, Sermaye Piyasaları, Risk ve Mevzuat Uyumluluğu hakkında çalışmalar yapmaktadır.

Önder Meydan

AVUKAT

2011 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesine 2.olarak yerleşmiş, 2015 yılında mezun olarak avukatlık yapmaya başlamıştır. Ceza Hukuku, Borçlar Hukuku, Kişiler Hukuku, İcra ve İflas Hukuku olmak üzere hukukun pek çok alanında dava ve iş takibi yapan Önder Meydan İnfaz Hukuku alanında da çalışmalar yapmaktadır.

Miray Kebabcı

AVUKAT

2021 yılında Lefke Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Usul Hukuk&Danışmanlık bünyesinde yasal stajını tamamlayan Miray Kebabcı, 2022 yılında Usul Hukuk&Danışmanlık bünyesinde avukatlık mesleğini sürdürmeye başladı. İş Hukuku, Aile Hukuku, Sigorta Hukuku başta olmak üzere pek çok alanda çalışmalar yapmaktadır.

Fikret Ahmet Yavaş

AVUKAT

2018 Yılında Yalova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne yerleşmiş, 2022 yılında mezun olmuş, öğrencilik süresi zarfında gönüllü stajyerlik kapsamında sermaye şirketlerinde görev almıştır. Spor Hukuku Ve Yönetimi, Şirketler Hukuku ve İş Hukuku alanlarında çalışmaları ve sertifikaları bulunup, ülkemizdeki ilk Profesyonel Futbol Hukuku Ve Yönetimi Sertifikasını futbolda öz kaynak sistemleri üzerine yapmış olduğu proje ile almaya hak kazanmıştır. İstanbul Üniversitesinde Uluslarasın İlişkiler Ve Siyaset Bilimi eğitimine devam eden Fikret Ahmet Usul Hukuk & Danışmanlık bünyesinde zorunlu avukatlık stajını devam ettirmektedir. İngilizce bilmektedir.

Aslıhan Özturhan

AVUKAT

2015 yılında Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesine yerleşmiş, 2020 Yılında mezun olmuştur. Akabinde yasal stajını başlatmış olup, staj sürecinde iş hukuku, gayrimenkul hukuku alanında çalışmıştır. Avukatlık stajı süresi içerisinde Bahçeşehir Üniversitesi Sermaye Piyasası ve Ticaret Hukuku Yüksek Lisans Programına başlamıştır. Yüksek lisans eğitimi boyunca sermaye piyasası hukuku, yatırımcının korunması ve rekabet hukuku gibi birçok alanda öğrenim görmüştür. “Hukuki Açıdan Kripto Para Birimine Bakış” adlı çalışması yüksek lisans eğitiminden 2022 yılında mezun olmuştur. Çalışması ile kripto para birimlerinin hukuki niteliğinin tespiti ve ticari şirketlere sermaye olarak getirilmesini incelemiştir. 2022 yılında Usul Hukuk & Danışmanlık ekibine avukat olarak katılmıştır. Aktif olarak kripto para hukuku, kişisel verilerin korunması hukuku ve şirketler hukuku alanında çalışmaktadır.

“Hukukun amacı, ortadan kaldırmak ya da sınırlamak değil, özgürlüğü korumak ve genişletmektir. Çünkü kanuna muktedir yaratılmış varlıkların bütün hallerinde, kanunun olmadığı yerde hürriyet de yoktur.”

John Locke

Gündemi takip edin. Son Makalelerimiz…