Sizin için savaşıyoruz!

Usul Hukuk & Danışmanlık Bürosu, müvekkilleriyle kişisel ilişkiler kuran, iş konularını profesyonel bir gözle inceleyen ve işinden keyif alan çalışanları olan bir hukuk bürosudur. Biz yurtiçi ve yurtdışı bağlantılarımızla, yerel ve uluslararası mecrada, yerli ve yabancı tüm müvekkillerimizin güvende olmasını sağlamak için iş bağlamında tutarlı ve uygun yasal çözümler geliştiriyor ve profesyonel destek sunuyoruz.

Her hikaye bir insanla başlar ve çalışma ortamından, günlük işleriyle meşgul olmasından, verdiği kararların öneminden, sorumluluklarından, hırslarından ve yarattığı değerden gelişir. İş hayatında en önemli faktörün insan olduğu gerçeğini de gözden kaçırmıyoruz. Bu inançla, müvekkillerimizin karşılaştığı en büyük yasal zorlukları kabul edebilen, her gün işle ilgili kararlar alan kişilerden oluşan güçlü bireylerden oluşan bir ekibe dönüştük.

Sizin İçin Neler Yapabiliriz?

Aile Hukuku

Aile hukuku; aile ile ilgili konuları kapsayan, Türk Medeni Kanunu’nu içerisinde hükümleri bulunan hukuk dalıdır.

Borçlar Hukuku

Borçlar hukuku, kişiler arasındaki özel borç ilişkilerini düzenleyen bir hukuk dalıdır.

Kira Hukuku

Kiracıya bırakmayı, kiracının da buna karşılık kararlaştırılan kira bedelini ödemeyi üstlendiği, karşılıklı edimler içeren bir sözleşmedir.

Ticaret Hukuku

Gerçek ve tüzel kişiler arasında oluşan ticari ilişkileri düzenleyen hukuk dalına ticaret hukuku denmektedir.

Ceza Hukuku

Bireyler toplumda diğerlerinin davranışları sebebiyle mağdur olabilirler ya da kendilerine yöneltilmiş haksız suçlamalara maruz kalabilirler.

İcra/İflas Hukuku

 Borçlunun borcunu ödememesi durumunda, alacaklının talebi ile devlet tarafından borcun nasıl tahsil edileceğini belirleyen hukuk dalı.

Kripto Para Hukuku

Usul Hukuk olarak blockchain teknolojisinin hukuk alanındaki etkileri ve kullanımı yakından takip edilmektedir.

Sermaye Piyasası Hukuku

Mali / Finansal piyasalar da fon kaynaklarının vadeleri dikkate alınarak para piyasları ve sermaye piyasaları olarak ikiye ayrılır.

Kişiler Hukuku

Hukukta hak sahibi olabilen ve borç altına girebilen varlıklara kişi(şahıs) denir. Hukuk düzenimizce gerçek kişiler ve tüzel kişiler olmak üzere iki tür kişi kabul edilmiştir.

KONULARINDA UZMAN AVUKATLARA SORUNLARINIZI İLETİN

Şirket isimleri veya iş pozisyonları ile değil, kararları tüm işimizin geleceğini etkileyen gerçek insanlarla çalışıyoruz. Biz bunu savunuyoruz ve müşterilerimiz adına emin kararlar vermek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Law 5

Birlikte çalışalım

Dünya çapında pazar lideri firmalarla tek bir birleşik ekip olarak çalışıyoruz ve müşterilerimize mümkün olan en yüksek kalitede tavsiye veriyoruz.